IKEA, ‘uygun fiyatlı’ oyun mobilyalarında ASUS ROG ile ortaklık yapıyor

 IKEA, ‘uygun fiyatlı’ oyun mobilyalarında ASUS ROG ile ortaklık yapıyor
LONDRA, İNGİLTERE - 2020/08/24: Greenwich'teki İskandinav zinciri IKEAs mağazasının bir görünümü.  (Fotoğraf Dave Rushen / SOPA Images / LightRocket, Getty Images aracılığıyla)

IKEA, akıllı ev bölümü ve AR mobilya uygulamasıyla teknolojiye çoktan atladı , ancak şimdi tamamen yeni bir kategoriye giriyor: PC oyunları. İsveçli şirket, yaklaşık 30 üründen oluşan bir seriyle “uygun fiyatlı oyun mobilyası aksesuarları” oluşturmak için ASUS’un Oyuncular Cumhuriyeti (ROG) bölümü ile işbirliği yaptığını duyurdu .

Oyun serisi, Şangay’daki IKEA Ürün Geliştirme Merkezi tarafından geliştirilecek. IKEA, tasarımcılarının profesyonel oyuncular ve “oyun severler” ile birlikte ROG tasarımcılarıyla ev oyun mobilyaları için gereken işlevselliği en üst düzeye çıkarmak için atölye çalışmaları düzenlediğini söyledi.

Şirket, “ROG ile birlikte çalışarak, IKEA ev mobilyası bilgilerini ROG’nin olağanüstü oyun deneyimi yaratma konusundaki uzmanlığıyla birleştirmek istiyor” diye yazdı. IKEA, ROG ile hangi ürünleri yaratacağını tam olarak söylemese de, “uygun fiyatlı oyun mobilyaları ve aksesuarları” tasarlayıp üreteceğinden bahsetti. Bununla birlikte, oyun masalarının ve sandalyelerinin karışımın bir parçası olması muhtemel görünüyor.

Logitech kısa süre önce Herman Miller ile bir oyun koltuğunda takım kurduğu için IKEA ve ROG böyle bir işbirliği yapan ilk kişiler değil . Ancak IKEA, estetik açıdan farklı bir yaklaşım benimseyebilir. Şirket, oyun oynamayı “demografik çapraz” olarak gördüğünü söyledi, böylece mobilya tasarımları dekorunuzla diğer oyun sandalyeleri ve mobilyalara göre daha iyi uyum sağlayabilir . Ürün yelpazesi 2021 Şubat’ında Çin’de piyasaya sürülecek ve Ekim 2021’e kadar ABD’de ve başka yerlerde satışa sunulacağı için yakında öğreneceğiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın