Huawei cep telefonlarına Google servisleri nasıl yüklenir?

 Huawei cep telefonlarına Google servisleri nasıl yüklenir?

Herkes aynı soruyu soruyor Google Play Store yoksa, uygulamaları nasıl yükleyeceğiz? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Sizler için sorunun cevabını hazırladık.

Huawei P40 ailesi, Android 10 işletim sistemi ve Huawei’nin özelleştirilmiş güncel arayüzüne sahip. Performanslı ve kolay kullanım sunuyor, ancak içerisinde Google Play Store ve Google servislerini barındırmıyor. Yakın zamanda Huawei ve ABD arasında yaşanan “casusluk” tartışması, akabinde ABD menşeli pek çok şirket ile Çinli şirketin iş ortaklıklarını sonlandırmasına sebep olmuştu.

Huawei AppGallery, dünyanın en büyük 3. uygulama mağazası ve güncel Huawei telefonlarda yüklü olarak geliyor. Bu mağazada popüler pek çok Android oyun ve uygulaması bulunuyor. Yerel, yani Türkiye pazarına baktığımızda da pek çok yerel uygulamanın mağazada bulunduğunu görüyoruz.

More Apps uygulamasını daha fazla uygulamaya erişmek için kullanabilirsiniz.

More Apps, aslında 3. parti bir uygulama, hatta pek çok uygulamaya ulaşabileceğiniz bir mağaza görevini görüyor diyebiliriz. İndirmenizde fayda var, çünkü pek çok Android uygulaması burada bulmanız çok kolay.

Phone Clone sayesinde favori dosya ve uygulamalarınızı yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

Phone Clone uygulamasını hem eski telefonunuza hem de yeni Huawei telefonunuza kurabilir, sonrasında da eski telefonunuzda kullandığınız uygulama ve belgeleri birkaç dakika içinde yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

WhatsApp, Facebook ve YouTube, hemen elinizin altında

En çok tercih edilen sosyal medya uygulaması  Facebook ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, resmi siteleri üzerinden indirilebiliyor. Tek yapmanız gereken Whatsapp yazarak resmi internet sitesine girmek ve ardından indirmek.

Ek olarak, Huawei İnternet Tarayıcısı üzerinden güncel YouTube deneyimi de yaşayabiliyorsunuz.

Yani evet, yeni Huawei P 40 telefonlarda Google Play Store yok, ama aradığınız pek çok oyun ve uygulamaya erişme şansınız hâlâ var.

Huawei appGallery gün geçtikçe güncellenmekte olup her uygulama kısa süre içerisinde Huawei AppGallery de olacaktır.)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın