Honda, ABD’de 2024 model yılı için iki elektrikli SUV satacak

 Honda, ABD’de 2024 model yılı için iki elektrikli SUV satacak

Honda, ABD için ilk EV’leri hakkında daha fazla bilgi veriyor ve şaşırtıcı bir şekilde, Honda E’den kesinlikle daha büyük olacaklar . ABD satış şefi Dave Gardner söyledi AP Honda 2024 model yılı için ABD’de iki elektrik SUV satmak edeceğini ve diğerleri. Daha fazla ayrıntı şaşırtıcı derecede az olsa da, bir model lüks Acura rozeti ile satış yapıyordu. Her ikisi de daha önce GM elektrik teknolojisini ima etmişti, ancak geri kalanını Honda sağlayacaktı.

Gardner, SUV’lar hakkında bu yılın ilerleyen günlerinde daha çok şey duyacaksınız dedi. Adını vermemiş olmasına rağmen popüler modellerin hibrit versiyonlarının olacağını da sözlerine ekledi. Şirket şu anda iki özel hibrit, Clarity ve Insight’ın yanı sıra Accord ve CR-V’nin kısmen elektrikli versiyonlarını satıyor .

Bu modellerin Eylül 2020’den itibaren SUV E: konseptine çok benzemesini beklemiyoruz. Bu aracın üretim versiyonu Çin’e gidiyordu ve iki kapılı coupe tasarımı muhtemelen Kuzey Amerika’da pek ilgi görmeyecekti.

Honda’nın fazla seçeneği yok. Başkan Biden’in daha sert emisyon standartlarını geri getirmesi ve aksi takdirde elektrikli otomobiller için baskı yapması beklenirken , Honda daha fazla elektrikli araç ve hibrit ile emisyon ortalamalarını düşürmezse başını belaya sokabilir. Bir de rekabet meselesi var. İle Ford , GM o yanmalı motorlarla yapışırsa ve önümüzdeki yıllarda bunların dizilim büyük parçalar heyecanlandırmak planlayan diğer rakipleri Honda (yurtdışında ve) ABD’de geride kalmayı göze almaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın