Google’ın, Samsung’a Asistan ve Play Store’u önceliklendirmesi için kazançlı bir fırsat sunduğu bildiriliyor

 Google’ın, Samsung’a Asistan ve Play Store’u önceliklendirmesi için kazançlı bir fırsat sunduğu bildiriliyor

Google’ın, Samsung’u, Bixby ve Koreli şirketin kendi uygulama mağazasında Asistan’a ve Play Store’a öncelik vermeye ikna etmesinin ortasında olduğu bildiriliyor. Bloomberg ve Reuters’e göre , teknoloji devleri Google’a Samsung’un cihazları üstünde daha fazla kontrol sağlayacak yeni bir global gelir paylaşımı anlaşmasını tartışıyor. Google, Samsung’u bir süredir Asistan’a ve Play Store uygulamasına cihazlarında daha fazla önem vermeye çağırıyor. Bununla beraber Samsung, kendi ses AI ve uygulama mağazası stratejisine sahibi olduğu için alıcı değil – cihazlarına özel Bixby düğmeleri bile verdi.

Kore teknoloji devi, koronavirüs pandemisinin tüm mobil endüstri üstündeki etkisini göz önüne alarak anlaşmayı kabul etmeye daha istekli olabilir. Samsung’un mobil bölümü ise testere önceki çeyreğe göre kar 2020 senesinin ilk çeyreğinde artış, onun akıllı telefon satışları sonuçta geriledi Gartner göre, % 20. Reuters , Google’ın yeni teklifinin, daha cazip hale getirmek için önceki anlaşmalarından daha kazançlı terimler içerdiğini söylüyor.

Anlaşmanın Samsung’u Bixby’yi ve uygulama mağazasını bütünüyle bırakıp bırakmayacağı ya da Bloomberg’in söylediği gibi, bu hizmetleri kendi cihazlarına daha az entegre hale getirmesi gerekip gerekmediği hala belli değil . Her iki şirket de yayın bir açıklama istediğinde müzakereleri onaylamadı.

Bir Google sözcüsü şunları söyledi:

“Tüm Android cihaz üreticileri gibi Samsung da kendi uygulama mağazasını ve dijital asistanını oluşturmakta özgür. Bu, Android platformunun muhteşem özelliklerinden birisidir. Ayrıca, iş ortaklarıyla düzenli şekilde kullanıcı deneyimini iyileştirmenin yolları hakkında konuşsak da, bunu değiştirme planımız yok. ”

Samsung’un açıklaması şu biçimdedir:

“Samsung kendi ekosistemimize ve hizmetlerimize bağlı kalmaya devam ediyor. Aynı zamanda Samsung, kullanıcılarımıza en iyi mobil deneyimleri sunmak için Google ve diğer iş ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışıyor. ”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın