Google’da en çok aranan kelimeler listesi 2020!

 Google’da en çok aranan kelimeler listesi 2020!

luslararası Dijital Girişimcilik Derneği (UDGD) Başkanvekili Ahmet Muhammed Çalmuk, yaptığı yazılı açıklamada, dernek olarak “Covid-19 ve Türkiye İnternet Alışkanlıkları Analizleri” çalışmasını hazırladıklarını bildirdi. Araştırmaya göre, 17 Nisan’a kadar Instagram’da 2 milyondan fazla gönderinin #coronavirüs, #covid19, #coronatürkiye ve #coronagünleri etiketi ile paylaşıldığını aktaran Çalmuk, “Instagram’da #coronavirüs benzeri etiketlerle paylaşılan gönderiler 110 milyon kadar bir etkileşim aldı. #evdekal, #evdekaltürkiyem, #evdehayatvar etiketleri ile 3 milyondan fazla gönderi paylaşıldı. Bu gönderiler 145 milyondan fazla gösterim aldı.” ifadelerini kullandı.

Çalmuk, Türkiye’de #coronavirüs ve benzeri etiketlerle 6 milyondan fazla twit atıldığını, atılan bu tivitlerin 1 milyardan fazla tık aldığını bildirdi.

GOOGLE ARAMA ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ

Google Indeks’te genel olarak Covid-19 ve benzeri arama gruplarını içeren 600 milyondan fazla içeriğin yüzde 57’sinin Google kayıtlı haber siteleri tarafından üretildiğini aktaran Çalmuk, “Covid-19 salgını sürecinde Türkiye genelinde internette yapılan en popüler ilk 10 arama; EBA TVLa Casa De Papel, kısa çalışma ödeneği, açık kapı, Berat Kandili, Ziraat kredi başvuru, entübe ne demek, Halkbank kredi başvuru, ePttAVM olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
  • erotik dedi ki:

    Good post! We are linking to this great article on our website. Keep up the great writing. Elayne Shepard Derriey

  • hebelebru dedi ki:

    Açık kapıyı yeni duyuyorum ama diğerleri aşina olduğum kelimeler

Bir Yorum Yapın