Gerçekleşiyor: 15 dakika içinde tamamen şarj olan telefonlar

 Gerçekleşiyor: 15 dakika içinde tamamen şarj olan telefonlar

Telefon şarjı, görünüşte sonsuza dek süren can sıkıcı bir ritüel, şimdi çok daha az güçlük. Çoğu yeni telefon iki saatten daha az bir sürede yüzde 0-100 arasında ücret alıyor, ancak Çinli Oppo bunu daha da ileriye taşıyor. Geçen yıl 65W şarjlı bir akıllı telefon çıkardı ve 30 dakikadan kısa sürede tamamen şarj edilebilir . 

Şimdi, Oppo yeni gelişmelere geri döndü. Şirket, 15 Temmuz’da 125W şarj başlatacağını ve Twitter’da kısa bir teaser paylaşacağını söyledi.

https://twitter.com/i/status/1282494958709039104

Başka ayrıntı paylaşılmadı, ancak süper hızlı şarj üzerinde çalışan tek şirket Oppo değil. Çinli iQOO (akıllı telefon üreticisi Vivo’nun bir alt markası), 15 dakika içinde 4.000mAh batarya ile bir telefonu tamamen şarj edebilen yeni 120W şarj teknolojisini duyurdu.

IQOO, Çin’in Weibo sosyal ağında teknolojinin bir tanıtımını yaparak Oppo’dan bir adım daha ileri gitti. 

In videoda , bir telefon 15 dakika biraz altında bir tam şarj olsun bakın. Daha da etkileyici olan, telefonun sadece beş dakikada yüzde 0-50 ve 10 dakikadan kısa bir sürede yüzde 0-80 arasında ücret alması. Bu son yüzde 20 her zaman en zor olanıdır, ancak çoğu durumda onlara gerçekten ihtiyacınız yoktur. Böyle bir telefonla, tam günlük bir pil ömrü elde etmek için genellikle birkaç dakika takmanız gerekir. 

Daha önce benzer demolar gördük, ancak Android Authority , iQOO’nun bu teknolojinin seri üretime hazır olduğunu onayladığını ve önümüzdeki ay daha fazla ayrıntı geleceğini söyledi. 

Hızlı şarj işleminin daha hızlı pil bozulmasına veya aşırı ısınmaya neden olup olmadığına dair hiçbir kelime yok, ancak Oppo veya iQOO’nun önceki akıllı telefonlarıyla ilgili yaygın sorunlar duymadık.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın