Ford 1.400 beygir gücünde elektrikli Mustang Mach-E yaptı

 Ford 1.400 beygir gücünde elektrikli Mustang Mach-E yaptı
All-Electric Mustang Mach-E 1400 Prototype

Daha eski bir “ sızıntı ” olduğunu onaylayan Ford, sınırsız güç ve torkun neler yapabileceğini gösteren bir defalık Mustang yarış prototipini tanıttı. Mach-E 1400 kullanımları için bir 56.8-kilovat pil ve yedi motorlar sen 1.400 beygir gücünde, onu tahmin yapmak için. Bir yarış gövdesi ve 2.300 pound bastırma kuvveti üreten devasa kanatla evleniyor. Bir videoda görüldüğü gibi, genel sonuç ham hız, sürüklenen ve lastik dumanının tüyleridir.

Üç motor ön akslara güç verirken, dört motor arkaya bağlıdır. Tekerleklerden daha fazla motora sahip olmak aptalca gelebilir, ancak bunlar aracın pist yarışı, sürüklenme veya sürükleme yarışları için ayarlanmasına izin verir. Mach-E’nin nikel-manganez-kobalt aküsü yaklaşık 20 ila 30 dakika agresif sürüş sağlar ve 45 dakika içinde tamamen şarj edilebilir.

Ford, Mach-E 1400’ü ’65 Mustang Hoonicorn RTR V2, 2020 Mustang Shelby GT350R ve 2019 NASCAR Mustang gibi gazla çalışan modellere karşı koydu. Sürücü ve “profesyonel eğlence uzmanı” Vaughn Gittin Jr., arabalara sürüklenme, aero testi ve gymkhana gibi çeşitli modlarda aldı. Videoda Ford, diğer Fords’ın etrafında gerçek sigara içme çevreleri çalıştıran prototipi gösterdi. Gittin Jr. “Bu arabanın direksiyonuna geçmek güç ve torkun ne olabileceği konusundaki bakış açımı tamamen değiştirdi,” dedi.

Mach-E aslında Ford’un Cobra Jet 1400’ünün eşleşebileceği tek 1.400 beygir gücü Mustang EV değil. Ancak, bu EV sürüklenen değil, drag yarışı için tasarlanmıştır.

Mach-E 1400 “yeni malzemeler için bir test yatağı olarak” hizmet verecek Ford dedi. Bu, sert çekirdekli performans hayranları onu başka türlü yapmaya ikna edemediği sürece arabayı satmanın muhtemel olmadığı anlamına gelir. Yakında bir NASCAR yarışında prototipi çıkarmayı planlarken, Mustang Mach-E üretimi 2020’nin sonunda ABD’ye gelecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın