Fiat, 2030 yılına kadar yalnızca elektrikli otomobil üreticisi olmayı planlıyor

 Fiat, 2030 yılına kadar yalnızca elektrikli otomobil üreticisi olmayı planlıyor

Fiat, 2030 yılına kadar yalnızca elektrikli otomobil üreticisi olmayı planlıyor

Fiat , 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araçlara geçeceğini açıklayan en son otomobil üreticisidir. Şirket, 2025’ten itibaren içten yanmalı motorlu araçları kullanımdan kaldırmayı planlıyor.

Fiat CEO’su Olivier François, “Düşen pil maliyetlerine paralel olarak, içten yanmalı motorlu araçlardan daha pahalı olmayan elektrikli arabaları mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek bizim görevimizdir.” Dedi . “Herkes için sürdürülebilir mobilite alanını keşfediyoruz: bu bizim en büyük projemiz. 2025 ile 2030 arasında ürün yelpazemiz kademeli olarak sadece elektrikli olacak. Bu Fiat için radikal bir değişiklik olacak.”

Fiat, bazı bölgelerde 500 şehir otomobilinin elektrikli versiyonunu piyasaya sürdü . En azından şimdilik, standart 500 de mevcut olacak. As Autocar notlar, Fiat altyapı ve hava kalitesini şarj AGH erişimin hızlandırılmasına yardımcı olmak istiyor.

François, mimar Stefano Boeri ile yaptığı bir tartışmada, “Yeni 500’ü (yalnızca elektrikli ve elektrikli) piyasaya sürme kararı aslında COVID-19’dan önce alındı.” Dedi. “O zaman bile, dünyanın daha fazla ‘uzlaşma’ kaldıramayacağının zaten farkındaydık.”

Birkaç otomobil markası, önümüzdeki on yıl içinde tamamen elektrikli hale gelmeyi planlıyor veya en azından böyle yapacağına dair söylentiler var. Mini , Volvo ve Ford (en azından Avrupa’da) 2030 yılına kadar geçiş yapmak istiyor. Honda , geçiş yapmak için zaman çizelgesi olarak 2040’ı belirledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın