Elon Musk Bir Açıklamayla Dogecoin’i Yükseltti

 Elon Musk Bir Açıklamayla Dogecoin’i Yükseltti

Elon Musk Bir Açıklamayla Dogecoin’i Yükseltti

Kripto para piyasasını sekteye uğratmayı başaran Elon Musk, akşam saatlerinde yeni bir açıklama yaptı. Musk, kripto para birimlerine inandığını ve bu nedenle bunun fosil yakıt tüketimini artırmaması gerektiğine inandığını söyledi. Dogecoin’den bahsetmişken Musk, her zamanki gibi bu altcoin için küçük bir pompa sağladı.

Birkaç gündür kripto para yatırımcıları sadece Elon Musk’a odaklanıyor. Musk, piyasadaki en büyük destekçilerden biri olduğu için beklenmedik bir şekilde Tesla’nın Bitcoin ödemelerinin kullanımını askıya almaya karar verdiğini ve bunun sebebinin Bitcoin madenciliği olduğunu belirtti. Duyuru, piyasada deprem etkisi yaratarak piyasanın sert bir şekilde düşmesine neden oldu.Kripto para piyasası 365 milyar dolar küçüldü ve tepkinin odak noktası oldu.

Musk bu gece rahatsız. Milyarder tarafından Twitter’da açıklama yapan milyarder, şimdi bir “karbon vergisi” uygulamaya başlama zamanının geldiğini ve sonra kripto para birimlerine gerçekten inandığını, ancak bu onu daha fazla fosil yakıt haline getirmediğini söyledi. . Elon Musk buna Dogecoin olarak da değindi ve şakalar için oluşturulan kripto para birimlerinin sistem işlemesinin verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştıklarını belirtti. Milyarder bunun çok umut verici olduğunu söyledi ve sözlerini ekranda Tesla’nın bir resmi ile “Panik yapmayın” sözleriyle noktaladı.

Dogecoin’de adeta pump, yani ani ve sert yükseliş etkisi yarattı. Açıklamalardan hemen önce 0.38 dolar seviyelerinde işlem gören Dogecoin, Musk’ın açıklamalarıyla birlikte 0.54 dolar seviyelerine yükseldi. Bu yükseliş, Coinmarketcap verilerine göre bu kripto para biriminin, son 24 saatte yüzde 25 civarında değerlendiğini görüyoruz.

Bu arada, Dogecoin’in yükselmesinin altında yatan tek sebep Elon Musk’ın açıklaması değildi. Yatırımcıların büyük bir bölümünün Dogecoin’in borsalardan çıkarılmasını savunduğu bir ortamda, Coinbase isimli kripto para borsası Dogecoin’i listelemeye başladı. Elbette yükselişe bunun da etkisi oldu.

-Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın