Elon Musk, Bill Gates Gibi İsimlerin Twitter Hesapları Çalındı: Hackerlar Kullanıcılardan Bitcoin İstiyor (binlerce dolar çalındı)

 Elon Musk, Bill Gates Gibi İsimlerin Twitter Hesapları Çalındı: Hackerlar Kullanıcılardan Bitcoin İstiyor (binlerce dolar çalındı)

Dünyanın en büyük Twitter kullanıcıları arasında olan Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos gibi isimlerin Twitter hesaplarından 1000 dolar bitcoine 2000 dolar verilecek tarzı paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bu olayın bir hacker saldırısı olduğu ve insanların dolandırıldığı düşünülüyor.
Bitcoin dolandırıcıların son adresi şimdi de Twitter’daki büyük hesaplar oldu. Aralarında Elon Musk, Bill Gates, Apple, Jeff Bezos, Uber Kanye West gibi hesapların da bulunduğu bir çok Twitter hesabında kullanıcılardan Bitcoin istenilen mesajlar paylaşılıyor. Doğrulanmış Twitter hesaplarına yapılan bu saldırıda, özellikle çok yüksek takipçili hesaplar hedef alındı.

Elon Musk :

Apple :

Bill Gates :

Binlerce Dolar Çalındı :

Anlık olarak Jeff Bezos, Bill Gates, Elon Musk, Apple gibi milyonlarca takipçisi olan hesaplarda yapılan bu paylaşımlar, kullanıcıların bu kişilere güvenmesinden dolayı para da kazandırıyor gibi görünüyor. Çok hızlı bir biçimde geliri artmaya devam etmekte olan Bitcoin hesabında biz bu haberi yazarken 65.000 dolar birikti. Bu sayı hızla artmaya devam ederken, bir çok kuruluş insanları bu paylaşımların bir dolandırıcılık ürünü olduğu konusunda uyarıyor. Yeni bilgiler geldikçe sizleri haberdar edeceğiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın