Danimarka’da yılda 15 defa hasat yapıbilen 14 katlı “dikey tarla”

 Danimarka’da yılda 15 defa hasat yapıbilen 14 katlı “dikey tarla”

Nordic Harvest, Danimarka’nın en büyük topraksız dikey tarımsal ekim programıdır ve Danimarka’nın başkenti Taastrup’ta Kopenhag Pazar Parkı’nda kurulmuş ve hasadı tanıtılmıştır. Anders Riemann tarafından kurulan Nordic Harvest, yaklaşık 7 yıllık bir çalışmanın ardından ürününü pazarda sergilemeye hazırlanıyor.Ürün, 14 katlı dikey bir alanda 7.000 metrekare alanda pestisit ve pestisit kullanılmadan yetiştiriliyor. Sıradan tarımla karşılaştırıldığında, yaklaşık% 95 su tasarrufu sağlayabilir.

Ürünlerini çevre dostu ve sürdürülebilir enerji ile geliştiren firma, bölgedeki üçte ikisi Danimarka’dan ithal edilen yıllık 20.000 ton talebini karşılamaya çalışıyor ve yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 1.000 ton marul ve yeşil bitki.

Şirketin ürünlerinin büyük gıda ve catering firmaları tarafından sipariş edildiği ve ilk hasadının 2021 yılının ilk çeyreğinde süpermarketlerde satılacağı açıklandı. Aynı zamanda, ülkede yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, Danimarkalıların% 14’ü dikey tarım ürünlerinin tehlikeli olduğuna inanırken, Danimarkalıların% 24’ü dikey tarım ürünlerini tüketmeye hazır olduklarını söylüyor.

7 YIL ÖNCE FİNANS SEKTÖRÜNDEKİ İŞİNİ BIRAKARAK TOPRAKSIZ TARIMA  YÖNELDİ

Nordic Harvest’ı hayalini takip ederek kuran girişimci Anders Riemann, ülkedeki önemli bir finans kuruluşunda iş analisti olarak çalışırken, yaklaşık 7 yıl önce topraksız araştırmalara başladığını söyledi. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu alandaki uzmanların desteğiyle tarıma yönelik LED ışıklar, fikirlerini olgunlaştırdı. söylemek. Riemann fikirlerini gerçekleştirmek ve üretime başlamak için 4 yıl ücretsiz çalıştığını, kendi evinden borç aldığını, ailesinden ve yakın arkadaşlarından borç alarak yaşadığını anlattı.

Riemann, ortak girişimine yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara “evet” demeyeceğini söyledi. “Yatırımcılar iyi bir fikrim olduğunu söylüyor, ancak daha fazla yatırımcı bulabilirsem yatırım yapabilirler. Ortak girişimim. İklim değişikliği tartışması da gündemde, bu da yatırımcıların gerçekleri ikna etmesini kolaylaştırıyor. Sadece sektöre para kazanmak isteyen yatırımcılarla çalışmak istemiyorum, bu yüzden vizyonu olan yatırımcıları seçiyorum, istiyorlar İnsanların gelecekte çevre ile daha iyi denge kurması için gerekli değişiklikler / değişiklikler. Bu yüzden bazı yatırımcıları reddettim. “Dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın