Cüneyt Özdemir, Netflix’in Türkiye’den Çekileceğini İddia Etti

 Cüneyt Özdemir, Netflix’in Türkiye’den Çekileceğini İddia Etti

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Twitter hesabından son dakika olarak aktardığı gelişmeye göre Netflix ile hükûmet arasındaki pazarlık restleşmeyle bitti. Özdemir, paylaşımında “Dünyada Netflix’i yasaklayan ilk ve tek ülke Türkiye mi olacak?” dedi.
İlk sezonu geride bıraktığımız nisan ayında yayımlanan Netflix dizisi Aşk 101, yayınlandığı günden beri tartışmaların odak noktası hâline geldi. Dizideki Osman karakterinin en başta eşcinsel olarak düşünüldüğü iddiaları pek çok kesimi öfkelendirirken, Netflix ile hükûmet arasında tartışmalara yol açtığı dahi denildi.

Şimdiyse iki taraf arasında bir süredir devam etmekte olan görüşmelere dair önemli bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Cüneyt Özdemir tarafından ortaya atılan iddialara göre Netflix ile hükûmet arasındaki pazarlık restleşmeyle sona erdi.

Paylaşımı Twitter hesabından yapan Cüneyt Özdemir, attığı tweette “Netflix ve Ak Parti arasındaki pazarlık restleşmeyle bitti. Ak Parti’nin eşcinsellik sansürüne Netflix rest çekti. Türkiye’de dizi çekimlerini durdurdu. Sansürü kabul etmedi. Dünyada Netflix’i yasaklayan ilk ve tek ülke Türkiye mi olacak?” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde Cüneyt Özdemir’in YouTube üzerinden gerçekleştirdiği bir canlı yayına katılan Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, Netflix’e yayımlanan Aşk 101 adlı dizideki Osman karakterinin başta eşcinsel olarak kaleme alındığını belirtmişti.

Konuşmasında “Bu normal bir şey gibi görünebilir” diyen Ünal, “Kişilerin eşcinsel kimliği diğer bir şeydir, kamu ahlakına uyması diğer bir şeydir” sözleriyle eşcinselliğin göz önünde tutulmaması gerektiğini ima etmişti.

Hükûmet ile Netflix arasında devam etmekte olan görüşmelerin şu an için ne aşamada olduğu bilinmiyor, ancak gazeteci Cüneyt Özdemir’in ortaya attığı iddialara bakılacak olursa Netflix’in ülkemizde kapanma ihtimali bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın