CS:GO’da Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor

 CS:GO’da Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor

CS:GO’da Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor

Popüler FPS oyunu CS:GO, ücretli ve uzun süre ücretsiz oynanabiliyor.Bazı özelliklere erişim için ücretli üyelik sistemi getirdi. Prime üyeliği olmayan oyuncular artık dereceli maçlara erişemeyecek. Ödeme yapmayan oyuncuların XP’leri ve sıralamaları iki hafta içinde silinecek.

Counter Strike: Global Offensive, oyunculara iki yıl boyunca ücretsiz olarak sunulmuştur, bazı sorunlar nedeniyle bazı oyun içi özellikleri ücretli olarak kullanabilmektedir. CS:GO oyuncularının artık dereceli maçlara erişmek için 123 TL’nin tamamını ödemesi gerekiyor.

Oyundaki hileler 2012 yılında ücretli olarak piyasaya sürüldü ve son iki yıldır ücretsiz olarak indirilebiliyor olması CS:GO oyuncularını kızdırmaya devam ediyor. Her hatayı düzelttikten sonra yeni hileler oluşturulur ve oynanış azalır. Bu nedenle Valve, oyunun belirli özelliklerinin önüne bir çizgi çekti. Çizgiyi geçmek için 123 lira ücret ödemeniz gerekiyor.

Rütbe sistemi için ücret getirildi:

Resmi Counter Strike: Global Offensive blogunda paylaşılan duyuruya göre, sıralama yarışmasına katılmak için artık Prime üyeliği gerekiyor. Prime üyeliğine hak kazanmak için ödeme yapmaktan başka seçenek yoktur. Oyunu ücretsiz oynayanlara çeşitli oyun modları ve haritalar sunulacak. Ancak, bu yarışmalardan XP veya sıralamaları yükseltmek mümkün değildir.

Oyunu ücretsiz indiren kullanıcılar Steam üzerinden Prime üyeliği alabilecekler. Prime üyeliği olmayanların XP ve beceri seviyeleri silinecektir. Ancak, iki hafta içinde üyelik satın alanlar doğrudan Prime üyeliklerine geçecek ve mevcut XP ve beceri seviyelerini koruyacaktır.

CS:GO’ya para ödemiş eski kullanıcıların hileyle karşılaşması ihtimalini düşürmek ve genel hile kullanımını azaltmak için çıkarıldığı söylenen ücretli üyelik, yuvarlak hesapla 11 euro fiyatla satışa sunuldu. Prime üyeliğin Türkiye fiyatı ise 123 TL olarak belirlendi. Son olarak oyunu daha önce para vererek satın alanların bu değişiklikten etkilenmeyeceğini de belirtelim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın