Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Yeri Kesinleşti

 Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Yeri Kesinleşti

Kurmuş olduğu Çiftlik Bank ile yüksek kâr vaatlerinde bulunan ve 10 binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın’ın Brezilya’daki adresinin tespit edildiği bildirildi. Aktarılan bilgilere göre Mehmet Aydın’ın yakalanıp Türkiye’ye getirilmesinin önünde bazı bürokratik engeller bulunuyor.
Bir dönem Türkiye gündeminin bir numaralı maddesi olan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın bulunduğu adresin tespit edildiği ve elde edilen bilgilerin mahkeme ve Türk Interpol’ü ile paylaşıldığı bildirildi.

Aktarılan bilgilere göre yaklaşık 80 000 kişiden toplamış olduğu 500 000 000 TL ile yaklaşık 2 buçuk senedir firarda olan Mehmet Aydın; bir süre Brezilya,Paraguay, Uruguay üçgeninde hareket ettikten sonra son olarak Brezilya’da bulundu ve tam adresi tespit edildi.

Konuyla ilgili paylaşılan bilgilere göre Çiftlik Bank mağdurlarının ortak anlaşma sağlamış olduğu avukatlık bürosu, Uluslararası Özel Dedektif Birliği’ne bağlı bir şirket ile ortak çalışarak Mehmet Aydın’ın Brezilya’daki durumu ile alakalı bilgiler elde edildi ve resimler çekildi. Tüm bu çalışma sonucunda ise Aydın’ın Brezilya’daki adresi ortaya çıkarıldı.

Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki bir iş merkezine ait olan adres bilgileri hem Çiftlik Bank davasının görüldüğü mahkemeye hem de Türk İnterpol’üne bildirilmiş olmasına karşın bürokratik engeller sebebiyle Aydın’ın Brezilya’daki tespit edilen adresinde yakalanarak Türkiye’ye getirilemediği öne sürülüyor.

Mehmet Aydın’ın Brezilya’daki adresinin gösterdiği iş merkezinin uydu görüntüsü

mehmet aydın brezilya

Geçtiğimiz aylarda Mehmet Aydın’ın yerini tespit etme çalışmaları ile ilgili açıklamalar yapan Dedektif Mehmet Uzuner, “Yaklaşık bir ay önce çalışma başlattık. 2003 senesinden beri özel dedektifim. Uluslararası Özel Dedektif Birliği’ne üyeyim. Birliğe üye Latin Amerikalı bir dedektif firmasıyla iş birliği yapmaktayım. Mehmet Aydın’ın intihar ettiği ya da Ukrayna’da olduğu doğru değil. Aydın’ın Brezilya’da olduğunu biliyoruz. Aydın Brezilya, Paraguay ve Uruguay üçgeninde rahat bir biçimde hareket ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Siber Güvenlik Uzmanı Mesut Uçar da geride bıraktığımız şubat ayında Mehmet Aydın’ın 2018 senesinde kullanmış olduğu bir akıllı telefondaki güvenlik açığından yararlanarak Aydın’ın yerini tespit ettiğini ve Aydın’ın Brezilya’nın Sao Poula şehrindeki Torre Jacarandá – Av. Marcos Penteado de Ulhoa Rodrigues adresinde bulunduğunu iddia etmişti. Söz konusu adres, yukarıdaki uydu fotoğrafında görmüş olduğunu iş merkezini işaret ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın