Chrome, web sitelerinden istek alarak pilinizin ömrünü artırabilir

 Chrome, web sitelerinden istek alarak pilinizin ömrünü artırabilir

Google, Chrome’dan pil ömrünü uzatmanın yollarını bulmayı bitirmedi . TheWindowsClub , Google’ın, web sayfalarının enerji tasarrufu özelliklerine geçmesine izin veren bir meta etiketi denediğini keşfetti . Dizüstü bilgisayarınızın biraz daha uzun süre çalışmasına yardımcı olmak için kare hızını düşürebilir, komut dosyası yürütmeyi yavaşlatabilir ya da diğer bir şekilde tonu azaltabilirler. Kullanıcı tercihlerine ve hatta düşük pil gibi makinenizin durumuna tepki verebilir.

Bu, özellikle uzun bir video görüşmesi sırasında sisteminizi canlı tutmak istiyorsanız ya da web uygulamalarının hız önemli olmadığında çok fazla enerji tüketmesini engellemek için faydalı olabilir.

Bu, Chrome 86 ya da 87’ye kadar fotoğrafı olarak test edilmeyecek bir Başlangıç ​​Deneme Sürümü özelliğidir ve yine de etiketi kullanan sitelere bağlı olacaktır. Kesimi yaptığını varsayarsak, bunu eylemde görmeniz uzun zaman alabilir. Bununla beraber, standart tarayıcıya ulaşırsa, Chrome’un bir pil domuzu olarak itibarını sarsmak için uzun bir yol kat edebilir .

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın