BTC fiyatı 40 bin doları zorluyor, yatırımcının yüzleri gülüyor

 BTC fiyatı 40 bin doları zorluyor, yatırımcının yüzleri gülüyor

Son 3 aydır kötü günler yaşayan kripto para piyasası son günlerde tekrardan canlanıyor gibi. Son ayların en hızlı günlük yükselişini yapan Bitcoin fiyatı 40 bin dolar seviyesine dayandı.

Bitcoin fiyatı ne kadar?

Özellikle 60 bin dolar sonrasında Elon Musk manipülasyonu ile başlayan dönemde Çin’in madencilere ve borsalara çeşitli yasaklamalar getirmesi sonrasında Bitcoin fiyatı 27 bin dolar seviyesine kadar inmişti.

Yeni bir ayı sezonu korkusu yatırımcılar arasında yayılırken geçen hafta düzenlenen blok zinciri konferansında umut ışığı doğmuştu. Hafta sonu 35 bin dolar sınırına doğru hareketlenen Bitcoin bu sabah ise 39 bin civarında yatırımcısını karşıladı. 

Boğa işaretleri olarak görülen 35500 dolar seviyesini geçtiği için piyasalara da yeşil ışık yakan Bitcoin haliyle kısa pozisyonda olanları üzdü. Bitcoin düşüşüne göre pozisyon alan 3280 BTC değerinde varlığın likidite olduğu belirtiliyor. Vadeli piyasasında ise 48 bin dolar seviyesi yakalanmış.

Piyasaların toparlanması ile birlikte Ethereum fiyatı 2400$ seviyelerine yaklaşırken BNB fyatı 320$, XRP fiyatı 66 cent ve TRX fiyatı da 65 cent seviyelerine yaklaştı. Diğer alt para birimlerinde ise hakimiyetin artmasına paralel düşüşler yaşandı. 

Önümüzde ki günlerde yatırımıcının yüzü tekrar gülecek gibi.
 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın