Breaking Bad, 21. Yüzyılın En İyi Dizisi Seçildi

 Breaking Bad, 21. Yüzyılın En İyi Dizisi Seçildi

Lad Bible’ın yapmış olduğu anketin sonuçlarına göre 21. Yüzsenenin en iyi dizisi Breaking Bad oldu. Anket katılımcılarına göre son 20 senede daha iyi bir dizi yayınlanmadı. Yapımın rakipleri de bir hayli dişliydi.
Hemen herkezin bir favori dizisi bulunmaktadır. Pek çok kişinin defalarca bitirdiği diziler vardır. Genel olarak bakıldığında ise 21. Yüzsenenin en iyi dizisini seçmek hiç kolay değil, herkezin birbirinden farklı tercihi var.

Bu konu da bir sonuca varmak isteyen Lad Bible, takipçilerine hangi dizinin geçen yüzsenenin en iyi dizisi olduğunu düşündüklerini sordu. Ardından da bir hayli çekişmeli eşleşmelerin neticesinde geride bıraktığımız 20 senenin en iyi dizisi belirlendi.

Normalde dizilerin kalabalık kadroları olması avantajlıdır. Böylece hikayenin tıkanması riski azaltılmış olur, karakterlerin dengeli olması halinde dizi boyunca anlatılacak daha fazla hikaye bulunuyor. 

Ankette de benzer bir durum göze çarpıyor. Kalabalık bir kadroya sahip olan yapımların, takipçiler tarafından seçilen serilerin büyük kısmını oluşturduğunu görüyoruz. Breaking Bad ise sadece 2 başrol oyuncusuna, Aaron Paul ve Bryan Cranston, sahipti.

Yapım, yarı finalde Peaky Blinders, Stranger Things ve Mad Men ile mücadele etti. Toplamda oyların %50,2’sini alan yapım rakiplerini geride bırakmayı başardı. Diğer yarı finalin kazananı ise Game of Thrones oldu. O finalden sonra dizinin bu finali kazanması esasında pek de beklenmiyordu.

Finalde kullanılan 11.429 oyun %50.8’ini alan Breaking Bad, tam 8 sezon süren ve çok büyük sansasyon yaratan Game of Thrones’u geride bırakarak geride bıraktığımız 20 senenin en iyi dizisi olmayı başardı. 

Oy veren takipçiler, The Office dizisinin iki versiyonunu karşılaştırırken bazı kullanıcılar da GoT serisinin The Wire’ı nasıl geride bıraktığını merak etti. Ayrıca The Big Bang Theory gibi dizilerin de mücadelede yer almadığı dikkat çekti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın