Bakan Karaismailoğlu: eSIM Uygulaması 2021’de Başlayacak

 Bakan Karaismailoğlu: eSIM Uygulaması 2021’de Başlayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, zaten gündemde olan eSIM teknolojisi ile ilgili yeni bir açıklama aldı. Bakan, yaptığı yazılı açıklamada eSIM’in 2021’de uygulanacağını belirtti. Karaismailoğlu’na göre bu teknoloji ile vatandaşların hayatı kolaylaşacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ağırlıklı olarak akıllı telefonlarda kullanılan SIM kartları ortadan kaldıracak eSIM teknolojisi hakkında yazılı açıklama yaptı

ESIM’nin konuşmasında milli teknolojisini tanıtarak, Türkiye’nin milli yeteneklerini geliştiren ilk ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, 2021’de ESIM’i benimseyeceğini açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre eSIM teknolojisi sadece vatandaşların günlük yaşamlarını etkilemeyecek. Bu teknoloji M2M / IoT cihazlarında da kullanılabilir ve birçok sektörü doğrudan etkileyecektir.

Teknolojiyi benimsemenin faydalarından bahseden Karaismailoğlu; eSIM sayesinde bakım, erişim, lojistik ve envanter maliyetlerinin de ortadan kalkacağına işaret etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın