Apple’dan yeni karar! otomobil üretme kararı

 Apple’dan yeni karar! otomobil üretme kararı

Apple, otonom sürüş teknolojisine yöneliyor ve 2024’te kişisel kullanım için araba üretmeyi planlıyor. Reuters’e göre üretim araçlarında Apple’ın kendi pil teknolojisi kullanılacak. Haberlerin ardından Apple’ın hisse senedi fiyatı hızla pozitifleşirken, Tesla’nın hisse fiyatı yaklaşık% 6.7 düştü.

Elektrikli araç pazarı, pandeminin ardından yeşil ekonomi geçişken büyüyor. Avrupa Komisyonu, daha önce yayınladığı bir çalışmada hedefinin 2030 yılına kadar 30 milyon elektrikli araç kullanmak olduğunu belirtmişti. Rapora göre 2030 yılına kadar Avrupa yollarında en az 30 milyon elektrikli araç ve 80.000 sıfır emisyonlu kamyon olacak. Otonom araç teknolojisi genişletilecek.

Başbakan Boris Johnson’ın “Yeşil Devrim” olarak adlandırdığı olayda, Birleşik Krallık, 2050 yılına kadar karbon emisyonlarını azaltmak için planlanandan beş yıl önce 2030’dan itibaren benzin, dizel ve kamyon satışını yasakladı. Sıfıra düşür. Öte yandan Uber, yaptığı açıklamada, uygulamadaki tüm araçların 2040 yılına kadar elektrikleneceğini duyurdu.

Şirket, 2025 yılına kadar sürücülerin elektrikli araçlara geçiş için 800 milyon ABD doları tutarında yardım alacağını, yardımın bir kısmının araç indirimi veya kiralama kolaylığı şeklinde geleceğini söyledi. . Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla, zayıf küresel otomobil endüstrisi satışlarına rağmen hedefinin 2020 yılına kadar 500.000 araç teslim etmek olduğunu söyledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın