Apple tarihi açıkladı: Bir iPhone modeli için yolun sonu görünüyor

 Apple tarihi açıkladı: Bir iPhone modeli için yolun sonu görünüyor

Apple, pandemi nedeniyle bu sene de çevrimiçi olarak düzenlenecek WWDC21 etkinliğinin tarihini açıkladı. lansma kapsamında iOS 15 de tanıtılacak. Apple yeni sürüm ile bir iPhone modelinin fişini çekecek.

Apple İphone

Apple tarihi açıkladı: Bir iPhone modeli için yolun sonu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir süredir etkinliklerini online olarak gerçekleştiren Apple bu geleneği WWDC21 de sürdürme kararı aldı.

ABD merkezli teknoloji şirketi geliştirici konferansı WWDC 2021’in 7 Haziran – 11 Haziran tarihleri arasında yapılacağını resmi olarak duyurdu.

Apple her zamanki gibi lansmanın detayları hakkında açıklama yapmaya yanaşmıyor.

Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, lansmanda iOS 15, watchOS 8, tvOS 15 ve macOS 12 gibi yenilikler görücüye çıkabilir.

iPhone 12 serisi iPhone 11 serisi, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE (2. Nesil) modelleri bu güncellemeyi alacak.

Yeni iOS ile iPhone 6s serisinin desteği ise kesilecek. İOS 15’in 7 Haziran 2021’de görücüye çıkarılması bekleniyor.Apple’dan iPhone 13 sürprizi

WWDC21 bir geliştirici etkinliği de olsa Apple bazı durumlarda bir sürprize imza atmıştı.

Bu yılki WWDC’de de benzer bir adım atması beklenen şirketin yeni bir AppleTV modelini ya da Apple’ın M1 işlemcisini taşıyan yeni Mac modellerini tanıtabileceği belirtiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın