Apple iPhone’unuzu yavaşlattığı için size borçlu olabilir

 Apple iPhone’unuzu yavaşlattığı için size borçlu olabilir

Belirli iPhone modellerini yavaşlattığı için Apple’a karşı açılan bir dava davası sebebiyle 25 dolar (ya da daha fazla ya da daha az) geri alabilirsiniz.

Doğru model iPhone 6, 7 ya da SE’ye sahip olanlar, Apple’ın Amerika’daki bir sınıf davası davasıyla alakalı olarak yapmış olduğu bir anlaşmanın izniyle olabilir.

Kötü şöhretli Batterygate skandalında Apple, görünüşe göre pillerin daha uzun süre dayanması için belirli iPhone’ların performansını yavaşlatma taktiği konusunda ağır eleştirilerle vuruldu. Sorunun bir parçası, Apple’ın müşterileri bu eylem hakkında bilgilendirmediği ya da kullanıcılara özelliği kontrol etmeleri için herhangi bir yöntem sağlamadığıydı. Bu, iPhone yapımcısına karşı birkaç sınıf davası açılmasına neden oldu. Apple, herhangi bir suçu kabul etmemekle beraber, Amerika’da açılan davayı çözdü, bu da etkilenen iPhone sahipleri için bir ödeme manasına gelebilir.

Nakit paraya hak kazanmak için aşağıda belirtilen şartları karşılamanız gerekir:
21 Aralık 2017’den önce iOS 10.2.1 ya da sonraki sürümlerini çalıştıran bir iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus ve / ya da SE cihazına sahip olmanız ya da sahip olmanız gerekir. ; ya da 21 Aralık 2017’den önce iOS 11.2 ya da sonraki sürümlerini çalıştıran bir iPhone 7 ya da 7 Plus cihazına sahip olmanız ya da sahip olmanız gerekir. Ayrıca cihazınızın size ait olduğunu ispatlamak için seri numarasına da ihtiyacınız olacaktır.

Önerilen anlaşmaya göre Apple, talep edilen talep sayısına bağlı şekilde minimum 310.000.000 $ ve maksimum 500.000.000 $ ‘a kadar ödeme yapacak. Bu sebeple, bir hak talebinde bulunan her bireye 25 Amerika doları verilir. Ancak bu miktar, kaç kişinin talepte bulunduğuna bağlı şekilde daha yüksek ya da daha düşük olabilir.

Bu noktada, henüz tamamlanmış bir anlaşma değil. Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi Amerika Bölge Mahkemesi bu ilk çözüm eylemine izin verdi. Bununla beraber, mahkeme, tazminatı talep eden her bireye paranın ödenebilmesi için anlaşmanın onaylanıp onaylanmayacağını belirlemek için hala bir son duruşma yapmak mecburiyetinde kalmıştır.

İşlem hakkında daha fazla bilgi edinmek için Apple Inc. Cihaz Performans Davası’nın yerleşim sayfasına gidin . Bu sayfadan birkaç işlemden birini yapabilirsiniz – çevrimiçi ya da posta yolu ile bir hak talebinde bulunabilirsiniz, kendinizi anlaşmadan hariç tutabilir, anlaşmaya itiraz edebilir, avukatların ücretlerine itiraz edebilir, hatta anlaşmayla ilgili bir duruşmaya gidebilirsiniz.

Gerçek bir hak talebini çevrimiçi yapabilmek için hak talebi teslim formunu açın . Telefonunuzun seri numarasını girin. Bulmak için Ayarlar, Genel ve ardından Hakkında’ya gidin. Cihazınızın uygun olup olmadığını görmek için Submit (Gönder) düğmesini tıklayın. Öyleyse, posta adresinizi ve iletişim bilgilerinizi girin. Elektronik olarak mı yoksa postadaki bir çekle mi ödeme yapılacağını belirtin. Talep formunuzu gönderin. Daha sonra talep ayrıntılarınızın bir kopyasını yazdırabilir ya da kaydedebilirsiniz. Ayrıca talep numaranızı ve ayrıntılarınızı içeren bir onay e-postası almanız gerekir.

Talebinizi 6 Ekim 2020’ye kadar göndermelisiniz. Son duruşma 4 Aralık 2020’de yapılacaktır, bu sebeple bu tarihten kısa bir zaman sonra Apple’dan bir ödeme olup olmayacağını ve ne kadar olacağını bilmelisiniz.

Türkiye’de şu anlık geçerli değil.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın