Apple, iPhone 12 fiyatını düşürmeye çalışıyor!

 Apple, iPhone 12 fiyatını düşürmeye çalışıyor!

Apple’ın yeni iPhone 12 modelleri ile alakalı dikkati çeken açıklamalar gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de iPhone 12 fiyatı hakkında önemli bir açıklama gündeme geldi. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, bir hayli ciddi bir biçimde üretim maliyetlerini aşağı çekmenin yollarını arıyor.

IPhone üretim yeri değişikliği Apple’a sorun olabiliriPhone üretim yeri değişikliği Apple’a sorun olabilir
iPhone üretim yeri değişikliği için çalışmalar devam ederken, Apple için Çin’de çeşitli sorunlar olacak gibi görünüyor. İşte ayrıntılar!

IPhone 12 fiyatı batarya değişikliğiyle düşecek


Öncelikle belirtmek gerekirse Apple, bu sene 5G destekli iPhone 12 modeli satışa sunmaya hazırlanıyor. 5G destekli akıllı telefon modellerinde kullanılan donanımların maliyetleri artırıldığı da sektörden gelen ayrıntılar arasında yer almakta. Bu noktada kısa bir zaman önce de Apple’ın dikkati çeken önlemler aldığı ifade edildi.

Iphone 12 fiyatıApple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktıApple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı
Yeni Apple Watch, iPad ve iPhone tkinlik tarihi ayrıntıları iddia edildi. İşte Apple’ın 2020 etkinlik takviminin ayrıntıları!

İfade edilenlere göre Apple, iPhone 12 fiyatı üstünde ciddi bir artış olmaması için kullanılacak bataryanın tasarımında önemli bir değişiklik yapıyor. Daha az katmanlı bir yapıya geçilerek batarya hücrelerinin çok daha küçük bir alana yerleştirilmesi üzerine hazırlanmış bir tasarıma geçiş yapılacağı iddia ediliyor.

Apple sızıntıları ile alakalı önemli isimlerden olan Ming-chi Kuo tarafından açıklanan ayrıntılara göre Apple’ın yapacağı bu değişiklik, iPhone 11 batarya maliyetleri ile kıyaslandığında % 30 ile % 40 arasında değişen oranlarda çok daha uygun olacak.

Bu yeni batarya tasarımının, yalnızca yeni nesil iPhone modellerinde kullanılarak sınırlandırılmayacağı da ifade ediliyor. Anlaşıldığı kadarı ile Apple tarafında yeni nesil AirPods modellerinde de yeni tasarlanan batarya kullanıma geçilmeye hazırlanıyor. Bu da Apple’ın iPhone 12 ve AirPods üretim maliyetlerinde önemli bir düşüş yaşanacağı manasına geliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse şu anda fiyatlar konusunda net tahminler bulunmuyor. Ekim ayında tanıtılması beklenne iPhone 12 modelleri ile alakalı yeni gelişmeler yaşanmaya devam edecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın