Apple, Epic Games kullanıcılarının biraz daha uzun süre ‘Apple ile oturum açmasına’ izin verecek

 Apple, Epic Games kullanıcılarının biraz daha uzun süre ‘Apple ile oturum açmasına’ izin verecek
Epic Games'in popüler video oyunu "Fortnite" 14 Ağustos 2020'deki bu resim illüstrasyonunda bir ekranda resmedilmiştir. REUTERS / Brendan McDermid / İllüstrasyon

Apple, Epic Games kullanıcıları için “Apple ile giriş yap” istemini kapatmaya ayarlanmadan bir gün önce, şirket tehdidinden geri adım attı. Apple bu konuda belirsiz bir uzantı yayınladı , yani şu an için Epic Games oyuncuları “Apple ile giriş yap” özelliğini kullanmaya devam edebilir, ancak bu yeteneğin ne kadar süreceğini bilemeyiz. Epic, kullanıcıların yine de kaldırılacak yönteme hazırlanmalarını önerir.

İki gün önce Epic, Apple’ın 11 Eylül’de Epic Games hesapları için tescilli oturum açma seçeneğini kaldıracağı konusunda uyardı. Bu, Apple’ın App Store’daki çoğu satıştan elde ettiği yüzde 30’luk gelir kesintisi nedeniyle , iki şirket arasında devam eden bir yasal savaşın en son hamlesiydi .

Epic CEO’su Tim Sweeney, Valve, Google, Apple ve diğer büyük oyun dağıtımcılarının vitrinlerine katılmak için talep ettikleri yüzde 30 hisseye uzun süredir karşı çıktı ve Epic Games Store’u 88/12’lik bir bölünmeyle piyasaya sürmek için bir noktaya değindi. geliştiricilerin.

Epic Games, Apple’a yüzde 30’luk gelir paylaşımı ve şirketin iOS platformundaki App Store üzerindeki tekel benzeri kontrolü nedeniyle dava açtı (aynı zamanda Google’a Android’de benzer nedenlerle dava açtı). Apple daha sonra Fortnite’ı App Store’dan kaldırdı, Epic’e karşı çıktı ve şirketler o zamandan beri yasal ve halka açık bir şekilde savaşıyorlar . Milyar dolarlık bir şirket trilyon dolarlık bir şirket alırken, bağımsız geliştiriciler ve oyuncular yalnızca izleyebilir. Ve tabii ki oturum açma seçeneklerini uygun şekilde güncelleyin.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın