Apple, Bağımsız Tamir Programını Türkiye Dahil Pek Çok Ülkeye Getiriyor

 Apple, Bağımsız Tamir Programını Türkiye Dahil Pek Çok Ülkeye Getiriyor

Türkiye, Apple’ın web sitesinde özellikle “Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı” için çekici olan garanti dışı onarım hizmeti işletmelerini içeren yeni bir açıklama paylaştı.

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biridir ve tüketicilere kendilerini “özel” hissettiren ürünler sunabilmek için satış sonrası hizmetlerinin kalitesini sağlarken çalışmaya devam etmeyi umuyor. Bu durumda şirket, 2019’da Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı adlı yeni bir çalışma başlattı ve şu anda küresel olarak genişletiliyor.

Apple Programı’ndan yapılan açıklamaya göre, bağımsız onarım sağlayıcıları önümüzdeki birkaç gün içinde iş kapsamlarını 39 ülke / bölgeden Türkiye’yi de kapsayacak şekilde genişletecek. Apple’ın nihai hedefi, programı 200’den fazla ülkede sunmaktır.

Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı nedir, ne işe yarar?

Bağımsız onarım sağlayıcı programı, Apple tarafından belirlenen temel standartları karşılayan tüm tamircilere ücretsiz olarak sunulabilir.Amaç, Apple müşterilerinin Apple’ın yetkili servislerine ek olarak belirli bir hizmet kalitesi elde etmesini sağlamaktır. Bu nedenle, “Bağımsız Bakım Sağlayıcısı Programı” kapsamındaki bakım personeli, ürünün Apple onaylı bir teknisyen tarafından onarılmasını sağlamalıdır.

Aslında, “Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı”, Apple ürünleri için garanti dışı onarım hizmetleri sağlayan şirketler için daha uygundur. Çünkü bu şirketler programa katılırsa, Apple’ın orijinal parçalarına, araçlarına, eğitimine, kılavuzlarına ve iPhone ve Mac’in garanti dışı onarımları için diğer kaynaklara erişebilirler. Bu noktada işletmelere sağlanan en önemli avantajlardan birinin, Apple ürünlerinin orijinal parçalarına Apple yetkili servisleri ile aynı fiyattan erişilebilmesi diyebiliriz.

Yukarıda belirtildiği gibi, Apple tarafından belirlenen standartları karşılayan tüm şirketler “Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı” na ücretsiz olarak başvurabilir.

Programa başvurmayı düşünenler ya da daha fazla bilgi almak isteyenler buraya tıklayabilirler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın