Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın Ortadan Kaybolması Sonrası Sosyal Medyada Viral Olan Video

 Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın Ortadan Kaybolması Sonrası Sosyal Medyada Viral Olan Video

Alibaba’nın kurucusu ve eski üst düzey yöneticisi Jack Ma’nın ortadan kaybolmasıyla ilgili olarak yaklaşık bir yıl önce yapılmış dikkat çekici bir açıklama yeniden gündeme geldi. Videoda Çin’in kaçak milyarderi Guo Wengui, Jack Ma’nın ya öldürüleceğini ya da hapse gireceğini öne sürüyordu.

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma, son aylarda Çin’in bankacılık sisteminde büyük atılımlar gerçekleştirdi ve ardından gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Bu konudaki iddialara göre Jack Ma, Ekim 2020’den bu yana herhangi bir haber alınamadı.

Ma Yun’un gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından Guo Wengui’nin 2019’da finans kanalı Real Vision’a yaptığı konuşma bir kez daha öne çıktı. Tanınmış milyarder Wengui, 2014 yılında Çin’den kaçtı ve ülkedeki yolsuzluk iddiaları hakkında bazı ayrıntıları açıkladı. Jack Ma’nın geleceği hakkındaki tahmininde ya öldürüldüğünü ya da hapsedildiğini söyledi.

Ma Yun’dan bahseden Guo Wengui, “Tüm Çinli milyarderlerin iki yöntemi vardır” dedi.Bir yöntem hapse gitmek, diğeri ölmektir.

Wengui’nin açıklamasına göre, odak Ma yerine Ant Group üzerinde olmalı çünkü şirket Çin’in bankacılık sistemine meydan okudu ve tahmin edebileceğiniz gibi bu, hükümet için büyük sorunlara neden oldu. Çin’in en büyük zenginlerinden ve girişimcilerinden Jack Ma,

Ekim ayında yaptığı açıklamada, Çin’in piyasa düzenleyicilerinin ve devlete ait bankaların çağlarının gerisinde olduğunu söyledi. İddialara göre Jack Ma, bu ifadelerin hemen ardından ortadan kayboldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın