‘Acun Ilıcalı, Netflix’e rakip olmak için resmi adımı attı’

 ‘Acun Ilıcalı, Netflix’e rakip olmak için resmi adımı attı’

Ünlü televizyoncu ve medya patronu Acun Ilıcalı’nın, Netflix benzeri bir dijital platform kurmak için harekete geçtiği iddia edildi. Ilıcalı’nın fotoğrafı kurumlara müracaatlarını da yapmış olduğu ifade edildi.

Dünya genelinde senenin ilk üç ayında 5.8 milyar dolar ciro, 709 milyon dolar da kar elde eden ve Türkiye’de de hızla büyüyen Netflix’e rakip geliyor. Medya patronu Acun Ilıcalı’nın, Netflix benzeri bir platform kuracağı ileri sürüldü.

Dünya Gazetesi’nden Kerem Ülker’in haberine göre, Ilıcalı bu kez Netflix benzeri bir platform için fotoğrafı temaslara başladı. Ilıcalı, kanal kurulumu için fotoğrafı kurumlarla masaya oturdu. Ilıcalı, eğer destek bulabilirse platform için ciddi olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da başvurdu
Habere göre Ankara’nın da Netflix konusunda da mesafeli davranışı Ilıcalı’nın elini güçlendirdi. Ilıcalı, platform için Kültür ve Turizm Bakanlığı dahil fotoğrafı kurumlara gerekli olan başvuruyu yaptı. Eğer onay alınır ise Acun Ilıcalı, yakın zamanda şirket kuracak ve ardından yapılanmaya gidecek. Kısa zamanda da Netflix’e rakip olacak.

MNG’den iki kanal almıştı
2013’te MNG Holding’in patronu Mehmet Nazif Günal ile masaya oturan Acun Ilıcalı, TV 8’i devralmıştı. Ardından diğer bir kanal için görüşmelere başlayan Ilıcalı, yine Mehmet Nazif Günal ile masaya oturmuş ve alışveriş kanalı MNG Shopping’e ortak olmuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın