ABD, SolarWinds siber saldırısı konusunda Rusya’ya karşı ‘bir dizi eylem’ planlıyor

 ABD, SolarWinds siber saldırısı konusunda Rusya’ya karşı ‘bir dizi eylem’ planlıyor

Dmitry Nogaev, Getty Images aracılığıyla

ABD, ülkeyi belirledikten sonra Rusya’ya misilleme yapmaya hazırlanıyor Muhtemelen karıştıSolarWinds siber saldırısında. Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki, ayrıntılar vermeden, CNBC’ye hükümetin “görülen ve görülmeyen bir dizi eylemi” gerçekleştireceğini doğruladı .

Göre New York TimesABD önümüzdeki üç hafta içinde bu eylemleri uygulamaya başlayabilir. Kaynaklar yayına, Rusya’ya daha fazla ekonomik yaptırım uygulanacağını, Başkan Joe Biden’in ise hükümet ağlarını daha güvenli hale getirmek amacıyla bir icra emri imzalayacağını söyledi.

Hackerlar birkaç tanesini ihlal etti Federal kurumlarBilişim şirketi SolarWinds’in teknolojisini kullanan. Saldırı birçok kişiyi etkiledikurumsal ağlaryanı sıra. Microsoftgeçen ay dedi SolarWinds bilgisayar korsanlarının müşteri verilerini almamasına rağmen, üç ürün için kaynak kodunu ele geçirdiklerini.

Bu arada, Biden yönetimi muhtemelen Çin’in arkasında olduğu iddia edilen bir başka büyük hack’le uğraşmak zorunda kalacak. Microsoft geçen haftabir düzeltme sunduExchange Server güvenlik açıkları için. Çin devletinin sponsor olduğu bir grubun çeşitli şirket ve kuruluşların ağlarını ihlal etmek için bunları kullandığını söyledi.

Microsoft, saldırıların “sınırlı ve hedefli” olduğunu söyledi. Ancak göreReuters20.000’den fazla ABD örgütü ele geçirildi. Asya ve Avrupa’daki on binlerce kuruluşun da etkilendiği söyleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın