7 Haziran’da Düzenlenecek WWDC 2021’de Apple’ın Tanıtması Beklendiği Tüm Ürünler ve Yenilikler

 7 Haziran’da Düzenlenecek WWDC 2021’de Apple’ın Tanıtması Beklendiği Tüm Ürünler ve Yenilikler

7 Haziran’da Düzenlenecek WWDC 2021’de Apple’ın Tanıtması Beklendiği Tüm Ürünler ve Yenilikler

Apple’ın yıllık geliştirici konferansı WWDC’ye yalnızca birkaç gün kaldı. Bu yıl 7 Haziran’da başlayacak etkinlikte birçok yeniliğin hayata geçirilmesi bekleniyor. Özellikle insanların ilgisini çeken yazılım yenilikleri başta olmak üzere bu yıl beklenen tüm yenilikleri WWDC’de topladık.

Apple, bu yıl ikinci kez çevrimiçi olarak yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı’na (WWDC) ev sahipliği yapacak. Geçen yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen etkinlik bu yıl 7 Haziran’da başlayacak ve 10 Haziran’a kadar sürecek. Dünyanın 227 bölgesinden 30 milyondan fazla Apple geliştiricisinin ücretsiz katılabileceği bu etkinlikte Apple, 2021 yılında tüm Apple platformlarında göreceğimiz yenilikleri tek tek paylaşacak.

Etkinliğin ilk gününde yenilikler görünecek ve Apple web sitesi, Apple Developer uygulaması, Apple TV uygulaması ve YouTube üzerinden gerçek zamanlı olarak izlenebilecek. Gözümüz merakla 7 Haziran’da ortaya çıkacak WWDC’ye döndüğünde, etkinlik başlamadan önce gelecekteki yenilikler için beklentilerimizi topladık.

Apple WWDC’de görmeyi beklediğimiz tüm yenilikler:

  • Yeni Mac mini
  • Yeni MacBook Pro
  • Tüm Apple cihazlar için yeni yazılımlar (iOS ve iPodOS 15, macOS 12, watchOS 8, tvOS15)

Yeni Mac mini:

 Apple’ın güçlü ve küçük bilgisayarı Mac mini’nin WWDC’de daha güçlü bir versiyon ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Apple’ın yeni iMac’lerinde kullandığı ‘farklı renk seçenekleri‘ uygulamasını Mac mini’de de hayata geçireceği düşünülüyor.

Yeni MacBook Pro:

Kesin olmamakla birlikte, Apple’ın işletim sistemlerinin arasına bazı yeni cihazlar da ekleyeceği düşünülüyor. Bunlardan ilki ise yeni bir MacBook Pro. M1 yonga setine ve 16 inçlik bir ekrana sahip olacağı düşünülen bu yeni MacBook Pro’nun gelişi en azından WWDC kapsamında kesin değil fakat ihtimali değerlendirmekte fayda var.

Yeni yazılımlar (iOS ve iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8, tvOS 15):

iOS 15 ve iPadOS 15: WWDC’nin ilk gününde karşımıza çıkması beklenen en büyük yenilik, bir sonraki nesil iPhone‘lar ile birlikte beğenimize sunulması beklenen iOS 15. Güvenlik ve gizlilik geliştirmelerinin ön planda olacağı bazı yeniliklerle gelmesi beklenen iOS 15’in aynı zamanda kullanıcılarına yeni bildirim ayarı seçenekleri ve güncellenmiş bir kilit ekranı gibi değişiklikler sunması bekleniyor. iPadOS 15 tarafında ise genel olarak iOS 15 ile benzer yeniliklerin geleceği düşünülüyor. Geçtiğimiz sene gelen yeniliklerle büyük beğeni toplayan iPadOS’un bu seneyi daha sakin geçireceği düşünülüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın