400 milyon dolar hasılatı geçti: Hızlı ve Öfkeli 9’dan yeni bir rekor

 400 milyon dolar hasılatı geçti: Hızlı ve Öfkeli 9’dan yeni bir rekor

TELEGRAM GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYANIZ

Sinema sektörünün en popüler film serilerinden birisi olan Hızlı ve Öfkeli’nin yeni filmi Hızlı ve Öfkeli 9, salgın sebebiyle belirsiz bir vizyon tarihine sahipti. Geçtiğimiz ay Avrupa’da Asya’da bazı ülkelerde vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 9 Birkaç gün önce de Amerika’da vizyona girdi. Amerika’da vizyona girmesinin ardından da hemen  rekora imza attı.

Covid-19 Süreci Esnasında Amerika’nın En Yüksek Film Hasılatı

Hızlı ve Öfkeli 9 ya da F9’un 25 Haziran’da vizyona girmesi ile film, Kuzey Amerika’da pandemi sırasında en çok hasılat elde eden film oldu. 70 milyon dolar hasılat elde eden F9, rekorun önceki sahibi Godzilla vs. Kong’dan birinciliği aldı. Godzilla vs. Kong’un rekoru da 48.5 milyon dolardı. Amerika için normal zamanda hasılat rekoru ise 177 milyon dolar ile Star Wars: The Rise of Skywalker‘ındı.

Hızlı ve Öfkeli 9, şu ana kadar küresel olarak 400 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Pandemiye rağmen güzel bir hasılat olduğunu söyleyebiliriz. Hızlı ve Öfekli 9, Türkiye’de 2 Temmuz’da sinemaların açılması ile birlikte vizyona gireceği belirtiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın