25 Aralık’ta Vizyona Girecek Wonder Woman 1984, Eleştirmenlerin Süzgecinden Geçti

 25 Aralık’ta Vizyona Girecek Wonder Woman 1984, Eleştirmenlerin Süzgecinden Geçti

Yaşanan birkaç ertelemeden sonra sonunda 25 Aralık’ta vizyona girecek Wonder Woman 1984’ün eleştirmen yorumları yayınlandı. Eleştirmenler, oyuncuların performanslarını beğenseler de filmin geneli için aynı şey söyleyemedi.


Normal koşullarda 2019 senesinin sonunda vizyona gireceği açıklanan Wonder Woman 1984, çeşitli nedenler yüzünden 5 Haziran 2020’ye ertelenmişti. Fakat koronavirüsün etkisini artırmasıyla beraber filmin vizyon tarihi 14 Ağustos, ardındansa 2 Ekim olarak güncellenmişti. Tüm bunların ardından film, son olarak 25 Aralık’a ertelenmişti.

DC imzalı süper kahraman Wonder Women’ı yeniden görmeyi uzun süreden beri bekleyenler, sonunda heyecanlı bekleyişlerinin sonuna yaklaşıyorlar. Wonder Woman 1984, vizyon tarihinde herhangi bir ertelenme yaşamadan 25 Aralık’ta izleyicileriyle buluşacak. Peki film hakkında eleştirmenler ne diyor? Çıkışına 10 gün kala Wonder Woman 1984’ü izleyen eleştirmenler, film hakkındaki görüşlerini paylaştı.

IGN’den Matt Purslow, paylaştığı inceleme yazısında Gal Gadot’un filmdeki performansının filme zemin hazırladığını belirtti. Purslow, Diana’nın var oluşunun acı verici olduğunu ve bunun Gal Gadot tarafından hem üzücü hem de basit anlarda güzel bir şekilde aktarıldığını ifade etti.

Bununla beraber Mashable’dan Angie Han, The Independent’dan Clarisse Loughrey ve Entertainment Weekly’den Mary Sollosi, Diana ve Steve arasındaki ilişkinin Gal Gadot ve Chris Pine tarafından bir hayli iyi bir biçimde aktarıldığını söyledi. Eleştirmenler, oyuncuların oynayışlarına yönelik kötü bir şey belirtmedi.

Oyuncular özelinden çıkıp filmin geneline bakıldığındaysa işler biraz değişti. USA TODAY’den Brian Truitt, Thrillst’den Esther Zuckerman ve BBC’den Nicholas Barber, filmin bazı kötü yanlarından sözetti. Brian Truitt, filmin en kötü yanının ‘her şeyin çok fazla olması’ olduğunu ifade etti. Truitt, bu sözünü “Filmin canlanması çok uzun sürüyor ve bazı görsel efektler gişe rekorları kırmaya hazır sahneleri bozuyor” ifadesiyle açıklığa kavuşturdu.

Esther Zuckerman’se paylaştığı yazıda da aynı noktaya değindi. Zuckerman, filmde fazla aşk olduğunu ifade ederken Wonder Woman’ı muhteşem bir karakter yapan şeyin ne olduğunun gözden kaçtığını, yani filmin amacını yakalayamadığını söyledi. Nicholas Barber de filmde bazı noktaların hikâyeye katkı sağlamadığını söyleyerek filmin uzunluğunu (151 dakika) eleştirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın