2021 Opel Mokka Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

 2021 Opel Mokka Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

2021 Opel Mokka Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

Geçtiğimiz yılın ortasında Mokka-e adını taşıyan tamamen elektrikli versiyonuyla tanıtılan 2021 Opel Mokka sonunda Türkiye’ye geldi. Tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni Mokka 2021 fiyatı 365.900 TL’den başlıyor.

Opel Mokka tasarımı ve özellikleri

2021 Opel Mokka aslında markanın yeni tasarım dilini de beraberinde getiren bir model oldu diyebiliriz. Zira yeni Mokka’nın ön bölümünde logo, ızgara ve farların tek bir çerçeve içerisinde bütün olarak ele alındığı “Vizor” isimli bir tasarım söz konusu. Bu tasarımı Opel’in diğer yenilenen modellerinde de görmekteyiz ve görmeye devam edeceğiz.

Gövde rengi ve siyah tavan arasındaki bağlantıyı krom şeritle sağlayan 2021 Opel Mokka’nın motor kaputu ve yan ayna kapakları da karanlık tarafa geçmiş. Tampon, çamurluk ve eteklerde siyah plastik eklentilere yer verilen elektrikli Mokka’nın 18 inç çaplı yeni jantları da sportif tasarımını desteklemiş. 2021 Opel Mokka’nın arka bölümünde ise ön farlarla uyumlu grafiklere sahip ince stop grubu ve siyah bagaj spoyleri görmekteyiz. Yeni Mokka’nın genel tasarımına baktığımızda sade ve akıcı çizgilere sahip olduğunu söylemek mümkün.

2021 Opel Mokka’nın iç mekanında da iki büyük ekranın aynı çerçevede yer aldığı bir bütünlük söz konusu. Pure Panel adı verilen bu yeni nesil dijital kokpit, yine ilk kez 2021 Opel Mokka’da karşımıza çıkan özelliklerden olmuştu. Dikey hava menfezlerinin arasına sıkıştırılan bu panel, üst versiyonlarda 12 inç dijital gösterge ekranı ve 10 inç bilgi-eğlence sisteminden oluşuyor. Klima ayarlarının fiziksel düğmelerle yapıldığı alanda kablosuz şarj ünitesinin yanı sıra parlak siyah ve krom detaylar dikkat çekiyor.

PSA Grubu’nun CMP platformu üzerine inşa edilen 2021 Opel Mokka, tampondan tampona 4150 mm uzunluğuyla selefinden 125 mm daha kısa bir araç. Buna rağmen, kompakt crossover’ın aks mesafesinde eskiye göre 2 mm artış yaşanmış. 350 litre bagaj hacmi sunan yeni Mokka, önceki jenerasyona kıyasla sadece 6 litre kayıp yaşamış. 10 mm genişleyen yeni Mokka’nın selefine kıyasla 120 kg daha hafif olduğunu da belirtelim.

Yeni Opel Mokka Türkiye’de EleganceGS Line ve Ultimate donanım seviyeleriyle tercih edilebilecek. Kaputun altındaysa 130 beygir güç üreten 1.2 litre turbo benzinli motora yer verilmiş. Söz konusu motor AT8 otomatik şanzımanla kombine edilmiş. 2021 Opel Mokka’nın tamamen elektrikli versiyonu da mevcut fakat henüz onun için net bir tarih olmadığı, çalışmaların devam ettiği ifade ediliyor. Ancak elektrikli Mokka-e’yi ülkemizde görmemiz 2022’nin ikinci yarısını bulacak gibi.

2021 Opel Mokka Elegance paketinde 17 inç alaşımlı çift kollu elmas kesim jantlar, Full LED ön farlar ve LED arka stoplar, 7 inç dijital gösterge ekranı, 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, geri görüş kamerası, ön çarpışma uyarısı ve aktif acil frenleme sistemi gibi donanımlar bulunuyor. Mokka GS Line paketindeyse ek olarak 18 inç çaplı jantlar, çift renk tavan, kör nokta uyarı sistemi, otomatik katlanır yan aynalar ve alaşımlı spor pedallar öne çıkıyor. Mokka Ultimate‘de ise Alcantara koltuk döşemesi, 12 inç dijital gösterge ekranı, 3 boyutlu navigasyon desteğine sahip 10 inçlik Multimedya Navi Pro ekranı, LED matrix ön farlar, koltuk ısıtma, adaptif hız sabitleyici ve şerit takip asistanı bulunuyor.

Opel Mokka 2021 fiyat listesi:

VersiyonFiyat
Opel Mokka Elegance365.900 TL
Opel Mokka GS Line377.900 TL
Opel Mokka Ultimate397.900 TL

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın